چهارشنبه ۲ اسفند سال ۱۴۰۲

پایه دهمی‌ها می‌توانند خردادماه تغییر رشته دهند

قربانعلی افشانی، اظهارکرد: یکی از موضوعاتی که در حال پیگیری هستیم تبیین و تشریح تغییر شاخه و رشته دانش آموزان است که به استان‌ها برای اجرا ارسال شده است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برای استقرار پایه دهم کمیته هایی فعال شده اند تا بتوان این موضوع را که یکی از موضوعات مهم است ساماندهی کرد.

وی بیان کرد: دانش آموزان پایه دهم در هر 3 شاخه دوره دوم متوسطه ( نظری با 4 رشته، فنی و حرفه ای با 41 رشته و کاردانش با 153 رشته) می‌توانند در پایان پایه دهم (پایان خردادماه) طبق شیوه نامه ارسالی رشته تحصیلی خود را تغییر دهند.

افشانی اشاره کرد: دانش آموزان می‌توانند پس از پایان پایه دهم با تغییر رشته در مهر سال 96 پایه یازدهم را با رشته جدید ادامه دهند.

وی با بیان اینکه این دانش آموزان می‌توانند این کار را قبل از آغاز امتحانات خردادماه یا شهریورماه هر سال انجام دهند، اظهار کرد: دانش آموزان ابتدا باید یک فرم را پرکنند این فرم پس از بررسی توسط مشاوران در مدرسه جهت بررسی علاقه و سوابق تحصیلی آن‌ها تایید می‌شود که پس از تایید اداره آموزش و پرورش منطقه، تغییر رشته و شاخه آن‌ها بلامانع است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش افزود: برای تغییر رشته و شاخه اگر دانش آموز در درس‌های مشترک پایه دهم با رشته جدید نمره قبولی دریافت کرده باشد آن نمره قبولی از او پذیرفته می‌شود همچنین اگر درآزمون تغییر رشته خود قبول نشود در رشته قبلی باید ادامه تحصیل دهد.

 


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*