شنبه ۲۳ تیر سال ۱۴۰۳

توصیه هایی برای سفر با سالمندان | راهنمای سفر با والدین مسن

خودتان را آماده کنید که با سرعت کمتری نسبت به همیشه سفر کنید. از این که اطلاعات دقیق در مورد سابقه پزشکی والدین خود دارید مطمئن شوید و داروهای مورد نیاز آنها را در چمدان قرار دهید. اگر آنها در حرکت کردن مشکل دارند، قبل از مسافرت با هتل یا ایرلاین خود برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید. با والدین خود برای برنامه ریزی یک سفر خوب که همه با آن موافق باشید و از آن لذت ببرید همکاری کنید.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

نکته اول : پیش بینی کردن

 

1) برای داروها برنامه ریزی کنید.

توجه داشته باشید که در سفر با والدین مسن خود، به اندازه ای که پدر یا مادر مسن شما ممکن است نیاز پیدا کنند دارو با خود بیاورید. تا جایی که امکان دارد داروها را در ظرف اصلی آنها نگهداری کنید. هر کدام از بطری‌ها یا ظرف‌های دارو را در یک کیسه پلاستیکی شفاف قرار دهید و نام دارو، مقدار مصرف، اندازه ، زمان مصرف و دستورالعمل استفاده از آنها را روی یک اتیکت نوشته و روی کیسه بچسبانید. داروهایی که این اطلاعات را بهمراه نداشته باشند، معمولا در قسمت بازرسی امنیت فرودگاه توقیف می‌شوند.

- والدین شما بهتر است نسخه و ترجمه توضیح کامل داروها را به هنگام مسافرت خارجی همراه داشته باشند. برای مثال، اگر به برزیل سفر می‌کنید، اطلاعات نسخه می‌بایست به زبان پرتغالی باشد. در صورت به وجود آمدن یک مورد اضطراری پزشکی، این اطلاعات ممکن است جان آنها را نجات دهد.

- شماره تلفن دکترهای والدین خود را همراه داشته باشید تا در صورتی که نیاز به کمک یا مشورت آن‌ها داشتید بتوانید با آنها تماس بگیرید.

- در  سفر با سالمندان اگر با هواپیما سفر می‌کنید، مراقب باشید کحه نسخه‌ها را بهمراه خود داشته باشید و آنها را در چمدان هایی که در قسمت بار قرار می‌گیرد قرار ندهید. به این روش، اگر بار شما گم شود، داروها و نسخه‌های خود را از دست نخواهید داد.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

2) موارد ضروری سفر را در چمدان خود قرار دهید.

سعی کنید چیزهایی را با خود به مسافرت ببرید که سفر شما را آسان‌تر می‌کنند. برای مثال مسکن هایی مانند آسپیرین یا خوراکی هایی که در مواقع نبود غذا در سفر گرسنگی شما را برطرف کنند.

- مراقب باشید آسپیرین یا داروهای عمومی دیگری که برای استفاده می‌برید با داروها و نسخه‌های والدینتان مغایرت نداشته باشند.

- در  سفر با سالمندان اگر والدین شما به خوردنی خاصی علاقه شدید یا به دلایل پزشکی نیاز به رژیم غذایی خاصی دارند حتما این خوردنی‌ها را به همراه داشته باشید.

- در صورتی که فکر می‌کنید به داروی ضد اسهال نیاز پیدا می‌کنید، بخصوص اگر به کشور خارجی سفر می‌کنید که به آب آن عادت ندارید، این دارو را در بین داروهای دیگر با خود ببرید.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

3) برای خود و والدین خود بیمه مسافرتی تهیه کنید.

افراد مسن‌تر بیشتر در معرض خطر بیماری یا جراحت قرار دارند. بنابراین این که با گرفتن بیمه مسافرتی بر علیه هر اتفاق بدی که ممکن است بیفتد برنامه ریزی کنید فکر بسیار خوبیست. والدین خود را تشویق کنید که با شرکت بیمه همیشگی خود تماس بگیرند و در مورد چگونگی بیمه شدن در سفر اطلاعات کسب کنند.

- برخی از شرکت‌های بیمه، اشخاص بالاتر از یک سن خاص را در پوشش بیمه ای خود قرار نمی‌دهند. حتما قوانین و محدودیت‌های این شرکت‌ها برای سن‌های خاص را بررسی کنید.

- برخی شرکت‌های دیگر، اشخاص دارای شرایط ویژه پزشکی قبلی را در پوشش بیمه ای خود قرار نمی‌دهند. در این مورد هم، قوانین و محدودیت‌ها را بررسی کنید و از والدین خود بخواهید هر گونه سوال خاصی در مورد سلامت خود دارند از شرکت مورد نظر بپرسند تا بطور کامل مطمئن شوید کامل‌ترین پوشش بیمه ای مسافرتی به آنها تعلق می‌گیرد.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

4) برای والدینی که مجبور به استفاده از ویلچر هستند، محل اقامت مناسب در نظر بگیرید.

اگر والدین شما از ویلچر استفاده می‌کنند، شما گزینه‌های مختلفی برای انتخاب دارید. می‌توانید با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و در مورد بردن یک ویلچر به هواپیما با آنها صحبت کنید. در صورتی که قصد آوردن یک ویلچر برقی یا یک ویلچر با عملکرد خاص متفاوت با دیگر ویلچرها دارید، این بهترین گزینه انتخاب است.

- در  سفر با سالمندان، در صورت امکان، می‌توانید یک ویلچر مسافرتی اجاره کنید که مسافرت کردن را آسان‌تر می‌سازد. براحتی می‌توان قطعات این گونه از ویلچرها را در جایی روی هم سوار و در جای دیگر قطعات را پیاده کرد.

- در نهایت، این امکان برای شما وجود دارد که با کمک گرفتن از آژانس مسافرتی خود، یک ویلچر اجاره ای در مقصد تهیه کنید. هتل‌ها معمولا به میهمانان خود ویلچر امانت می‌دهند.

- مراقب باشید زمانی که در مورد زمانبندی رسیدن به پروازها، قطارها و اتوبوس‌ها تصمیم گیری می‌کنید یا برنامه ریزی‌های دیگر سفر را انجام می‌دهید، زمان اضافی که استفاده از ویلچر به برنامه سفر شما تحمیل می‌کند را در نظر بگیرید.

- مسافرت بهمراه ویلچر، برای مثال، زمانی که باید در قسمت بازرسی امنیتی فرودگاه صرف کنید را طولانی‌تر می‌کند. بنابراین زودتر برای سوار شدن به هواپیما اقدام کنید.

- بردن ویلچر به داخل هواپیما معمولا رایگان است.

- فرودگاه‌ها همچنین مامورانی دارند که کار اصلی آنها کمک به اشخاص معلول و جابجایی آنها در فرودگاه است. همچنین می‌توانند به شما کمک کنند که کارتان در بخش بازرسی امنیتی فرودگاه با سرعت بیشتری تمام شود. با شرکت هواپیمایی خود هماهنگ کنید که موقع پیاده شدن از هواپیما یک ویلچر یا ماشین مخصوص برای حرکت دادن والدین شما آماده کنند. با انجام این کار، گرفتن چمدان‌ها یا رسیدن به پرواز بعدی برایتان آسان‌تر خواهد شد.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

5) پرواز خود را به چند قسمت تقسیم کنید.

خوابیدن و احساس راحتی کردن در هواپیماها می‌تواند کمی سخت باشد، بخصوص برای والدین مسن شما. از پرواز‌های مستقیم و طولانی پرهیز کنید تا فشار روی والدینتان کمتر و از دچار شدن آنها به درد و گرفتگی ماهیچه و مفاصل پیشگیری شود.

- در  سفر با سالمندان اگر مجبور به استفاده از پرواز‌های مستقیم و طولانی هستید، والدین مسن خود را وادار کنید مرتبا از جا بلند شوند و راه بروند. حرکت کردن هر 30 دقیقه یک بار ، باعث می‌شود که خون در بدن به گردش بیفتد و از خشکی عضلات و درد متعاقب آنها پیشگیری می‌کند.

- اگر والدینتان دچار آلزایمر یا زوال عقل هستند از انجام پرواز چند تکه خودداری کنید. ممکن است بهتر باشد که یک پرواز مستقیم انجام دهید. اشخاصی که در این شرایط هستند، به آسانی گیج می‌شوند و اگر پرواز مستقیم انجام ندهند، در معرض خطرات بسیاری خواهند بود.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

6) صندلی‌های راهرو را رزرو کنید.

از آنجایی که والدین مسن شما می‌بایست سعی کنند در طول پرواز حرکت کنند، بهتر است صندلی‌های نزدیک به راهروی هواپیما را رزرو کنید که بتوانند به راحتی از جا بلند شوند و بنشینند. سعی کنید در مورد رزرو صندلی‌های راهرو دقیق عمل کنید. اگر والدین شما از گرفتگی عضلات پای راست رنج می‌برند و می‌بایست هر چند وقت یکبار پای راست خود را بکشند، یک صندلی انتخاب کنید که راهرو درطرف راست آن باشد تا بتوانند بدون از جا بلند شدن پای خود را کش بدهند.

- در  سفر با سالمندان اگر صندلی‌های راهرو پر شده اند، سعی کنید در پرواز دیگری صندلی رزرو کنید یا با قسمت رفاه مشتریان شرکت هواپیمایی خود مشورت کنید و شرایط را توضیح دهید تا متوجه شوید آیا راه دیگری که به فکر شما نرسیده است برای حل این مشکل وجود دارد یا خیر.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

نکته دوم : مسافرت جاده ای

 

1) روی توقف‌های مکرر برنامه ریزی کنید.

اگر با ماشین مسافرت می‌کنید، باید برای توقف حداقل هر دو ساعت یکبار برنامه ریزی کنید. این کار باعث می‌شود که والدین مسن شما زمان کافی برای کشیدن بدن خود، استفاده از توالت، عذا خوردن و نوشیدن به مقدار نیاز پیدا کنند.

- پیاده شدن از ماشین همچنین از دچار شدن به لختگی خون منجر به تورم در پاها پیشگیری می‌کند. این مشکل در هواپیماها هم وجود دارد. برای حل این مشکل می‌توانید والدین خود را تشویق کنید که از جا بلند شوند و در اتوبوس یا هواپیما قدری راه بروند.

- در  سفر با سالمندان اگر با اتوبوس سفر می‌کنید، هیچ کنترلی روی این که چند بار توقف کنید نخواهید داشت. اما بیشتر اتوبوس‌ها تقریبا هر دو ساعت یک بار توقف می‌کنند. زمانی که اتوبوس از حرکت می‌ایستد، والدین خود را تشویق کنید که از اتوبوس پیاده شوند و به بدن خود کش بدهند.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

2) وضعیت ماشین خود را قبل از شروع سفر زمینی بررسی کنید.

از پر بودن مخزن بنزین و سالم بودن چراغ‌های جلو، عقب و چراغ‌های راهنما مطمئن شوید. ترمزها، بخاری و کولر ماشین را چک کنید. ماشین را برای تنظیم موتور نزد یک مکانیک ببرید و برایش توضیح دهید که قصد سفر کردن دارید و می‌خواهید وسیله نقلیه تان کاملا حاضر و آماده باشد. هیچ چیز به اندازه ماشینی که در میانه سفر خراب می‌شود، باعث ناخوشایند شدن سفر یا حتی خطرناک شدن اوضاع، بسته به وضعیت آب و هوا، نخواهد شد.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

3) تدارکات اضطراری به همراه داشته باشید.

حتی اگر تنظیم موتور انجام داده اید و همه چیز بنظر عالی می‌آید، همیشه احتمال این وجود دارد که ماشین شما خراب شود. با در نظر گرفتن این که ممکن است با بدترین شرایط مواجه شوید، حتما سیم استارت، آچار چرخ و لاستیک یدک بهمراه داشته باشید.

- چیزهای دیگری که ممکن است به کارتان بیایند، جی پی اس، یخ شکن، روغن موتور و یک گالن اضافی بنزین هستند.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

4) زود به مقصد برسید.

بیشتر والدین مسن صبح زود از خواب بیدار می‌شوند و شب‌ها زود می‌خوابند. بنابراین سفر خود را جوری برنامه ریزی کنید که با ریتم طبیعی روزانه آنها هماهنگ شود. بلیط اتوبوس یا قطاری را رزرو کنید که صبح زود حر کت می‌کند یا صبح زود سفر با ماشین را آغاز کنید. این کار باعث می‌شود در پایان روز، زمان کافی برای باز کردن چمدان ها، غذا خوردن و استراحت کردن داشته باشید.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

5) وسایل رفاهی همراه داشته باشید.

اگر شما و والدینتان احساس راحتی کنید، سفر طولانی زمینی شما لذت بخش‌تر می‌شود. با خود بالش و پتو ببرید، بخصوص اگر در ماه‌های سرد سال مسافرت می‌کنید. یک دستگاه پخش دی وی دی یا تبلت برای تماشای فیلم بهمراه خود ببرید. کتاب هم وسیله خوبی برای گذراندن وقت در طول یک سفر طولانیست.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

6) در تورهای مسافرتی کم سرعت ثبت نام کنید.

بیشتر آژانس‌های مسافرتی برای مسافرانی که وقت محدودی دارند و می‌خواهند با حداکثر سرعت ممکن از همه جا بازدید کنند برنامه ریزی می‌کنند. اما آژانس‌های مسافرتی خاصی وجود دارند که تور‌های "ملایم"‌تری ارائه می‌کنند. با آژانس مسافرتی خود تماس بگیرید و در مورد وجود تورهایی مخصوص افراد مسن‌تر یا تورهایی با حرکت ملایم‌تر سوال کنید.

- در  سفر با سالمندان و سفرهای دریایی بهترین نوع سفرهای ملایم برای افراد مسن‌تر محسوب می‌شوند. کشتی‌های مسافری امکانات رفاهی بسیاری به مسافران ارائه می‌کنند و به آنها این امکان را می‌دهند که در یک زمان محدود با سرعت دلخواه خود از سفر لذت ببرند. ایده رفتن به یک سفر دریایی را با والدینتان در میان بگذارید.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

7) در مورد رزرو هتل احتیاط کنید.

قبل از سفر با هتل تماس بگیرید و از وجود آسانسور و مسیر ویژه ویلچر مطمئن شوید. همچنین ممکن است نیاز داشته باشید اتاقی در هتل رزرو کنید که حمام مجهز به وسایل رفاهی افراد معلول داشته باشد.

- در  سفر با سالمندان این نکته بسیار مهم است که هر دو شما و والدینتان، در طول سفر، نیاز به خلوت و رفاه شخصی دارید. بنابراین اتاق‌های جداگانه برای خودتان و آنها رزرو کنید.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

8) مراقب پله‌ها باشید.

والدین شما، بسته به درجه سلامتی شان، ممکن است قادر به بالا رفتن  از پله نباشند. البته دانستن این که در یک شهر تاریخی یا یک جاذبه توریستی، کجا به پله برخواهید خورد، کار سختی بنظر می‌آید، اما سعی کنید حدس بزنید این مکان‌ها که استثناء هستند در چه جاهایی قرار دارند. پدرو مادر شما به احتمال خیلی زیاد، پیشنهاد رفتن به تور فانوس‌های دریایی و قلعه را، به دلیل وجود پله‌های زیاد، رد می‌کنند.

- در  سفر با سالمندان برای مکان هایی که به دلیل وجود پله‌های زیاد، غیرقابل عبور هستند دنبال راه حل‌های دیگر بگردید. ممکن است بتوانید به جای بالا رفتن از پله، ساختمان را دور بزنید یا از مسیرهای ویژه ویلچر استفاده کنید.

- در  سفر با سالمندان اگر با پله‌های قطار یا اتوبوس‌ها مشکل دارید، می‌توانید از مترو یا تاکسی برای جابجایی استفاده کنید.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

نکته سوم : برنامه ریزی مسیر سفر

 

1) مقصد سفر را با مشورت یکدیگر انتخاب کنید.

در سفر با والدین مسن و سفر با سالمندان، برای یک مسافرت برنامه ریزی می‌کنید، اجازه دهید آنها در انتخاب مقصد سفر به شما کمک کنند تا همه از این سفر لذت ببرید. جاهایی را برای سفر پیشنهاد کنید که همیشه دوست داشته اید آنجا بروید یا کشوری که مربوط به خانواده یا اجدادتان باشد یا مکان ویژه ای که کودکی خود را آنجا گذرانده اید. انتخاب مقصد به همراهی والدینتان ، باعث می‌شود که آنها احساس کنند در تصمیمی گیری‌های سفر دخیل هستند و به آنها این امکان را می‌دهد که در صورت داشتن هر گونه نگرانی یا ایده در مورد سفر یا منطقه یا فعالیت خاص، آنها را با شما در میان بگذارند.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

2) برنامه ریزی سفر را با مشورت یکدیگر انجام دهید.

این برنامه ریزی معین می‌کند که زمانی که به مقصد می‌رسید و در سفر با والدین مسن خود، چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید. اگر یک برنامه نوشتاری در مورد این که دقیقا چه جاهایی می‌روید و چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید یا چه چیزهایی ببینید داشته باشید، سفر منظم‌تر و کم استرس‌تری خواهید داشت. مکان‌های مشخصی را انتخاب کنید و فکر کنید چه مدت می‌خواهید بازدیدتان از این مکان‌ها طول بکشد.

- برنامه ریزی دقیق در سفر با والدین باعث می‌شود همه با هم هماهنگ باشید و با هتل ها، خطوط هوایی و تاکسی‌ها راحت‌تر برنامه‌های خود را هماهنگ کنید.

- سعی کنید وقت آزاد در برنامه ریزی خود بگنجانید. این کار باعث می‌شود هر دو شما و والدینتان وقت کافی برای استراحت و گشت و گذار مستقل از یکدیگر داشته باشید.

- واقع بین باشید. وقتی می‌دانید پدر و مادر مسنتان توانایی سفر سخت به دور اروپا را ندارند، سعی نکنید برای آن برنامه ریزی کنید. به جای این کار، برای یک هفته یا بیشتر به یک ساحل پرآرامش بروید و استراحت کنید.

- در انجام برنامه ریزی سفر، ممکن است نیاز پیدا کنید از سیاست استفاده کنید. برای مثال، اگر والدینتان در مورد محدودیت‌ها و توانایی‌های خود واقع بین نیستند، سعی کنید برای نرفتن به برخی مکان‌ها یا محدود کردن سفر، از واژه هایی استفاده کنید که به عدم علاقه خود شما به آن مکان یا یک برنامه خاص اشاره کنند.

- یک کپی از برنامه ریزی سفر را برای همه همسفران خود پرینت بگیرید. به این روش، همه می‌توانند به این برنامه ریزی مراجعه کنند و بدانند برنامه بعدی سفر چیست.

- اگر شما فرد مسنی هستید که به تنهایی سفر می‌کنید، فرزندان خود را در جریان بگذارید. اگر برای یک سفر با والدین خود برنامه ریزی می‌کنید، بهتر است از یک پرواز مستقیم استفاده کنید تا آنها با پروسه انتقال، پرواز بعدی یا سفر اتوبوسی بین دو پرواز پشت سرهم ، گیج نشوند.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

3) حداقل چهار روز در هر مکان بمانید.

در سفر با والدین مسن، بسیار مهم است که به والدین خود زمان برای مستقر شدن بدهید، چه بهمراه پدر و مادر مسنتان سفر می‌کنید و چه بعد از چند ساعت به آنها می‌پیوندید. این که وقتی به مقصد می‌رسید، به سرعت چمدان‌ها را باز کنید، با عجله به بازدید از دیدنی‌های آن منطقه بروید و سپس دوباره با سرعت چمدان‌ها را ببندید و هر چند شب یک بار سوار هواپیما یا اتوبوس شوید، حتی برای اشخاص صحیح و سالم هم می‌تواند بسیار خسته کننده باشد. برای پدر و مادر‌های با سن بالا، این کار طاقت فرسا‌تر هم هست. برنامه ریزی کنید که حداقل چهار روز در هر مکان بمانید.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

4) زمان‌های وقفه در طول سفر برنامه ریزی کنید.

در طول سفر با سالمندان، زمان هایی را برای وقفه و استراحت در نظر بگیرید. این کار برای والدین مسن‌تر شما، که احتمالا زودتر از شما خسته می‌شوند، این امکان را ایجاد می‌کند که به مقدار نیاز استراحت کنند، چیزی بخورند، به بدن خود کش بدهند، داروهای خود را مصرف کنند و آب بنوشند. یک وقفه کوتاه همچنین به شما اجازه می‌دهد وضعیت سفر تا آن لحظه را بررسی کنید و از این که به والدینتان خوش می‌گذرد مطمئن شوید.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

5) خودتان را صد در صد به برنامه ریزی سفرتان وابسته نکنید.

درسفر با والدین مسن اگر مثلا برای دو روز ماندن در شهر بیجینگ (پکن) برنامه ریزی کرده اید، اما ناگهان تصمیم می‌گیرید که یک یا دو روز دیگر در این شهر بمانید، این کار را انجام بدهید. با این وجود، همیشه به این فکر کنید که تغییرات در برنامه ریزی تان چگونه روی ادامه سفرتان تاثیر می‌گذارد. ممکن است به دلیل تغییر برنامه، زمان کمتری برای ماندن در مثلا شهر شانگهای یا دیگر شهرها داشته باشید و ممکن است اگر پیشاپیش هتل رزرو کرده اید، پول خود را از دست بدهید.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

نکته چهارم : طرز برخورد درست را در پیش بگیرید.

 

1) صبور باشید.

سفر کردن با والدین مسن ممکن است سخت و کند باشد. احتمال دارد بخاطر ناتوانی آنها در انجام کارهایی که شما قادر به انجامشان هستید شما را کلافه کند. سعی کنید خودتان را جای آنها بگذارید. درک کنید که سن بالای آنها باعث می‌شود قادر نباشند از پس کاری که شما می‌توانید انجام دهید بر بیایند.

- هر زمان که احساس کلافگی کردید، از طریق بینی تان یک نفس عمیق بکشید، سپس به آرامی و در طی پنج تا هشت ثانیه آن را از راه دهان بیرون بدهید.

- وقتی در تعطیلات هستید، اصلا به نفع شما یا والدینتان نیست که کلافه یا بی حوصله شوید. به یاد داشته باشید، والدین مسن شما از روی عمد کند حرکت نمی‌کنند و دائم سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند کارها را به بهترین نحو انجام دهند. صبور باشید !

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

2) مثبت فکر کنید.

تعطیلات قاعدتا می‌بایست آرامش بخش و دلپذیر باشند و هر چند که بهتر است همیشه نسبت به والدین تان مودب، احترام آمیز و مهربان باشید، این ویژگی‌ها وقتی در سفر با والدین مسن خود و به مدت چند روز یا هفته هستید اهمیت بیشتری می‌یابند.

- سعی کنید موارد منفی را به چیزهای مثبت تبدیل کنید. برای مثال، به جای این که برای آهسته حرکت کردن در هر مقصد افسوس بخورید، از این فرصتی که برایتان پیش آمده تا مزه کامل بودن در هر کدام از آن مکان‌ها را بچشید لذت ببرید.

- با ملاحظه باشید و حرف خاطرات ناخوشایند گذشته را پیش نکشید.

- حتی اگر در مورد همه چیز با والدین خود تفاهم ندارید، تا آنجایی که می‌توانید سعی کنید در هنگام سفر صلح را حفظ کنید.

- قبل از صحبت کردن فکر کنید. چیزی نگویید که از گفتن آن پشیمان شوید یا باعث شود تا آخر سفر، والدینتان در مود ناراحتی باشند. قبل از این که حرفی تقریبا ناراحت کننده بزنید، از خودتان بپرسید که آیا ممکن است این حرف باعث ناراحتی یا رنجش کسی بشود.

یک سفر خانوادگی با والدین مسن

3) کمک کنید، اما تحکم آمیز رفتار نکنید.

والدین شما حتی زمانی که پیرتر می‌شوند و به کمک احتیاج دارند، دوست دارند احساس کنند دارای درجه ای از استقلال هستند. احترام آمیز رفتار کنید و روی کمک کردن به آنها در حمل هر تکه کوچکی از چمدان‌ها یا بالا رفتن از هر پله قطار یا اتوبوس اصرار نکنید. رییس وار رفتار نکنید. قبل از این که در کار آنها دخالت کنید، اجازه دهید خودشان از شما کمک بخواهند.
یک سفر خانوادگی با والدین مسن

4) از زمانی که با والدینتان می‌گذرانید لذت ببرید.

با سنی که والدین شما دارند، باید متوجه باشید که آنها تا ابد در کنار شما نخواهند بود. از زمانی که با آنها هستید نهایت استفاده را ببرید تا خاطره‌های فوق العاده بسازید و به آنها نشان بدهید که واقعا عاشقانه دوستشان دارید. بنابراین از سفر با والدین مسن خود، نهایت لذت را ببرید.

- در این که پیشنهاد یک سفر با والدین مسنتان به آنها بدهید درنگ نکنید. آنها روز بروز پیرتر می‌شوند و به جوانی برنمی گردند.پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*